Koszulka Rashguard, co to właściwie jest?

rashguard kredosports

Koszulka Rashguard, co to właściwie jest?

Po co Rashguard?

Koszulka kompresyjna — rashguard to typ przylegającej do ciała termoaktywnej koszulki wykonanej z elastycznych materiałów, takich jak poliester z elastanem. Koszulki te zostały zaprojektowane i wykorzystane po raz pierwszy w Australii, gdzie służyły przede wszystkim w sportach wodnych np. surfingu czy windsurfingu. Ich głównym zadaniem była ochrona przed promieniowaniem UV oraz otarciami. Z czasem stały się kluczowym elementem ubioru w wielu innych dyscyplinach, takich jak BJJ czy MMA, doceniane przez coraz większą adeptów sztuk walk.

Odzież sportowa Kredosports — stylowe rashguardy w dobrej cenie, najlepszy materiał na rynku.

Produkujemy odzież do sztuk walk i fitness, w naszym asortymęcie znajdziesz rashguard — damski oraz męski, w planach mamy również dziecięcy, czyli koszulki wyróżniające się zróżnicowanym wzornictwem ( indywidualna grafika sublimacyjna ). Jesteśmy przekonani, że okażą się one doskonałą odzieżą dla miłośników wielu dyscyplin, gwarantując pełną swobodę ruchów, wygodę i stylowy wygląd a przede wszystkim komfort.  Damskie oraz męskie rashguardy, jakie znajdziesz w Kredosports to najwyższej jakości koszulki kompresyjne produkowane z krajowych materiałów, z materiału kompresyjnego, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Koszulki kompresyjne rashguard — co to? i jakie ma właściwości?

Podstawową funkcją tego rodzaju odzieży jest ochrona ciała przed otarciami i infekcjami skórnymi, które są dość powszechne podczas treningów na macie. Rashguardy znacznie lepiej radzą sobie również z wentylacją skóry, odprowadzając pot czy pozwalając jej swobodnie oddychać, przez co dużo efektywniej niż zwykłe t-shirty regulują temperaturę ciała. Bardzo szybko wysychają. Ponadto mają też funkcję kompresyjną — poprawiają pracę mięśni, przyspieszając równocześnie regenerację potreningową. Rashguard szyty jest z wykorzystaniem płaskich szwów, które dają znacznie lepszy komfort i minimalizują obtarcia skóry.

Jaki rashguard kupić?

Wybierając rashguard, warto dokładnie zaznajomić się z opisem producenta. Idealna koszulka tego typu powinna bowiem zawierać płaskie szwy (dobrze, gdy są również wzmocnione) i właściwości kompresyjne. Lepiej zainwestować w starannie wykonany, rashguard od Kredosports.pl lub innego renomowanego sklepu z odzieżą sportową niż skusić się na tanią imitację i rozczarować się brakiem korzyści wynikających z użytkowania czy niewystarczającą trwałością. Szeroka oferta rynkowa obejmuje wiele różnorodnych, często zdobionych ciekawymi grafikami wzorów a u nas możesz wykonać nawet własny wzór z długim lub krótkim rękawem.

Każdy, kto przeżył intensywny trening w koszulce bawełnianej, wie, że nie jest to komfortowe rozwiązanie. Bawełna bowiem, mimo swojej naturalności i wielu zalet, które ujawniają się przede wszystkim podczas codziennego noszenia i mniej intensywnych ćwiczeń, nie sprawdza się przy bardzo dużym wysiłku. Bawełniana koszulka szybko nasiąka potem i staje się niepraktyczna i niekomfortowa – mokra tkanina przylega do skóry, wychładzając ją, co w połączeniu np. z klimatyzacją działającą na sali lub chłodnymi podmuchami wiatru może skutkować przeziębieniem. Ponadto wysoki dyskomfort związany z noszeniem takiej koszulki może wyraźnie obniżać efektywność i zadowolenie z ćwiczeń. Koszulka bawełniana zatem nie tylko w żaden sposób nie pomaga przy treningu, ale może wręcz uniemożliwiać uzyskanie pożądanych wyników.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *